Makijaż ślubny

 | wizażystka i stylistka radzi
19 Kwiecień, 2014
 
ślub i wesele, ślubny poradnik
..:: TWÓJ ŚLUBNY PORADNIK ::..
HOME | O NAS | KONTAKT | DODAJ FIRMĘ
Makijaż ślubny, radzi wizażystka i stylistka Anita Folaron
 

Makijaż ślubny to rodzaj makijażu, który łączy w sobie cechy makijażu dziennego i fotograficznego. Makijaż Panny Młodej ma za zadanie z jednej strony w dyskretny, subtelny sposób podkreślić rysy twarzy, piękno jej urody, a z drugiej zaś ukryć jej niedoskonałości np: przebarwienia, sińce pod oczami, zaczerwienienia. Korekta twarzy powinna również dotyczyć kształtu twarzy, który powinien być zbliżony do owalu.

Modny jest obecnie makijaż delikatny, pastelowy, świetlisty, aczkolwiek musi być on trwały i wodoodporny.


kliknij, aby powiększyć  kliknij, aby powiększyć  kliknij, aby powiększyć  kliknij, aby powiększyć  kliknij, aby powiększyć
Fotografie wykonał : Ireneusz Folaron  

Jakie są poszczególne etapy przygotowania do makijażu i jego wykonania?


oczyszczenie twarzy mleczkiem kosmetycznym i tonikiem (dobrze jeśli jest matujący);

nałożenie kremu nawilżającego na całą twarz (również powieki, usta i pozostałe partie, które miałyby być pokrywane podkładem- np. szyja, dekolt, dłonie);

możemy dodatkowo nawilżyć twarz stosując delikatna mgiełkę wody ujędrniającej;

użycie rozświetlającej bazy pod podkład, która utrwala makijaż, ujędrnia skórę i rozświetla twarz;

użycie korektorów: w odcieniu żółtym pod oczami w celu zakrycia sińców i rozjaśnienia, w odcieniu zielonym - jeśli są zaczerwienienia, popękane naczyńka lub tzw. trądzik różowaty.

Bardzo ważny jest sposób nakładania korektorów za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych lateksowych gąbek oraz umiejętne ich rozprowadzenie. Twarz musi wyglądać naturalnie i lekko. Nie możemy uczynić z niej "maski '' Pamiętajmy, że bardzo często dla Panny Młodej jest to pierwszy makijaż profesjonalny w życiu i musimy sprawić, aby czuła się ona w nim bardzo naturalnie.

Nałożenie wcześniej dobranego podkładu - najlepiej użyć podkład o płynnej konsystencji, w kolorze naturalnej karnacji skóry lub o pół tonu jaśniejszym. Nakładamy go na twarz, powieki, usta, oraz szyję a także jeśli chcemy na dekolt.
Nałożenie transparentnego pudru - czynimy to w celu utrwalenia makijażu i zmatowienia twarzy.
To bardzo ważny moment, który kończy etap przygotowania twarzy pod makijaż. Puder matujący nie odbija   światła co jest bardzo ważne przy fotografii. Nie znaczy to, że w ogóle nie możemy użyć połysku, bo przecież jest on bardzo modny, ale zwróćmy uwagę na miejsca na jakie go nakładamy. Wykonując każdą czynność   musimy pamiętać o światło-cieniach i korekcie twarzy, ponieważ połysk i światło uwypukla, uwydatnia poszczególne elementy, natomiast mat i ciemny odcień: chowa, cofa, unieczytelnia. Dlatego przy makijażu nie   tylko istotna jest technika, ale i wyczucie.

Makijaż oczu . Mówi się, że spojrzenie jest odzwierciedleniem duszy, dlatego musimy w subtelny sposób podkreślić wyraz i piękno oczu.

Najlepiej do tego celu użyć kilka barw cieni zarówno połyskujących jak i matowych. Najczęściej połysk możemy użyć na górną powiekę ruchomą (o ile nie jest ona zbyt wypukła), pod łukiem brwiowym, a także w wewnętrznym kąciku oka (za wyjątkiem oczu szeroko rozstawionych) oraz na powiekę dolną. Następnie w celu wzmocnienia rysunku oka nakładamy o kilka tonów ciemniejszy matowy cień w zagłębieniu powieki oraz w kąciku przy dolnej krawędzi rzęs. Cały rysunek oka możemy wzmocnić zaznaczając jego kontur kredką (brązową, granatową, szara, czy w kolorze lawendy ). Ale uwaga! Czynimy to delikatnie rozcierając kredkę.

W niektórych przypadkach uroda może wymagać płynnego eyelinera, ponieważ są Panny, które w makijażu na wzór Audrey Hepburn, w klasycznym koku będą prezentowały się niezwykle atrakcyjnie. W tym typie makijażu najczęściej używam szarych rozbielonych cieni w połączeniu ze srebrzystościani. Bardzo modne obecnie kolory cieni to: pastelowe odcienie różu, beżu, kości słoniowej, lawendy z domieszkami szarości, złocistości, czekolady.
Brwi podkreślamy w sposób naturalny (ważna jest ich wcześniejsza regulacja jeśli są zbyt szerokie i sprawiają wrażenie zaniedbanych). Makijaż oczu kończymy dokładnie tuszując rzęsy (bardzo modne kolory poza czarną klasyką to oberżyna i wiśnia). Na koniec wyczesujemy je, aby nie były posklejane (ważne przy fotografii).

Makijaż ust rozpoczynamy od ich korekty za pomocą kredki (obrysowujemy po zewnętrznej krawędzi usta zbyt    małe i wąskie, natomiast po wewnętrznej stronie krawędzi usta zbyt duże i wypukłe). Najlepiej jeśli kredka    będzie w kolorze pomadki lub tylko o pół tonu ciemniejsza. Nałożoną kredkę ponownie należy przypudrować w    celu jej utrwalenia. Następnie nakładamy szminkę za pomocą pędzelka. Warto zmieszać np. dwa kolory pomadki    (tej samej tonacji chłodnej lub zimnej) w celu uzyskania melanżu i efektu plastyczności na ustach. Bardzo modne  barwy to: jasnoróżowe i złocisto beżowe. Oczywiście kolor pomadki uzależniony jest od typu urody. Na koniec możemy nałożyć nadal modny błyszczyk.
Nałożenie różu to końcowy etap makijażu. Kolor różu winien oscylować w odcieniach pomadki. Powinien on    delikatnie muskać, ożywiać twarz, nadać jej plastyczność i podkreślić kości policzkowe (pamiętajmy o fotografii).
Całość makijażu utrwalamy specjalnie przeznaczonym do tego fixatorem. W ten sposób wykonany makijaż będzie mógł zdobić Pannę Młodą przez całą imprezę, nawet jeśli będzie trwała dwa dni !

Nie zapomnijmy też o Panu Młodym, coraz częściej oni również proszą o dyskretny makijaż. Przecież oboje uczestniczą w tej wielkiej uroczystości i sesji fotograficznej. Dlatego też przypudrowanie i mała korekta kształtu twarzy, przez delikatne podkreślenie kości policzkowych sprawi, iż Pan Młody wyglądać będzie równie zadbanie.

Tak przygotowani mogą wyruszyć w nową drogę rozpoczynającą się od owego obopólnego wypowiedzenia TAK .

Aaaaa, proszę nie zapomnieć o obrączkach


Przygotowała : wizażystka i stylistka Anita Folaron
Fotografie wykonał : Ireneusz Folaron
Wspólnie prowadzą własną Szkołę Makijażu Profesjonalnego i Stylizacji w Poznań-Skórzewo oraz w Warszawie
www.anita.folaron.hd.pl


Konsultant ślubny

© 2002-2013 netwesele.pl ..::.. Katalog firm z branży ślub i wesele

W naszym katalogu prezentujemy firmy według kategorii:
akcesoria ślubne - księgi weselne | bielizna ślubna - modna bielizna na każdą okazję | bukiety ślubne - wiązanka ślubna | catering - bankiety | dekoracje weselne, balony - dekoracje ślubne | DJ na wesele i ślub | fajerwerki - sztuczne ognie | fotografia ślubna - zdjęcia ślubne | forum ślubne - ciekawe, popularne forum dyskusyje | kompleksowa organizacja ślubów i wesel - organizacja wesela | limuzyna na ślub - samochód do ślubu | namioty weselne - hale namiotowe | nauka tańca - pierwszy taniec | obrączki ślubne - złote, tytanowe obrączki | podróż poślubna - miodowy miesiąc | restauracje na wesele - hotele, lokale na wesele | suknie ślubne - moda ślubna | tort weselny - piętrowe, podświetlane torty okolicznościowe | wideofilmowanie | wieczór panieński - damskie party | wizaż - makijaż ślubny, wizaż i stylizacja ślubna | zaproszenia ślubne - zawiadomienia ślubne | zespół muzyczny - na wesele | znaczki ślubne - ozdobne naklejki okolicznościowe